Máte jakýkoliv dotaz? Vyplňte tento formulář
detail_foto

Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

Jihlava je krajské město s padesáti tisíci obyvateli, který nabízí vysokou kvalitu života, mimo jiné i zásluhou dobré občanské vybavenosti. Obyvatelé Jihlavy naleznou ve městě všechny potřebné a nezbytné instituce a služby.

 

Záležitosti města spravuje Magistrát města Jihlavy, který sídlí v centru města na Masarykově náměstí 97/1. Veškeré informace a potřebné kontakty najdete na www.jihlava.cz

 

Od mateřské školy po gymnázium

V Jihlavě je pro všechny děti připravena řada školních zařízení: jesle, mateřské školy, základní školy, střední školy a státní vysoká škola (Vysoká škola polytechnická), která studentům nabízí několik zajímavých oborů.

O zdraví je dobře postaráno

Kvalitní zdravotní péči všem obyvatelům Jihlavy a jejich blízkému okolí garantuje Krajská nemocnice Jihlava. Areál krajské nemocnice se skládá z komplexu několika budov na ulici Vrchlického. Podrobné informace o krajské nemocnici, ordinačních hodinách soukromých lékařů nebo pohotovosti naleznete na stránkách https://www.nemji.cz/. Dalším významným zdravotnickým zařízením je Dům zdraví, který leží v přímém sousedství krajské nemocnice. Jsou zde ordinace praktických lékařů, zubních lékařů a specialistů, dále RTG, laboratoře, mammograf, CT a UTZ.V rámci nemocnice a Domu zdraví fungují dvě lékárny, další jsou v každém supermarketu, na Masarykově náměstí, i v okrajových částech Jihlavy.

 

Řada sportovních příležitostí, Aquapark

Všem obyvatelům je k dispozici i Sportovní zařízení města na ulici Romana Havelky – jeho zřizovatelem je město Jihlava. Jeho součástí je  atraktivní letní koupaliště, krytý bazén, sauna a masáže, wellness. Slávu města propaguje i fotbalový klub FC Vysočina Jihlava a hokejový klub HC Dukla Jihlava. O provozu sportovního zařízení, bazénu a Aquaparku najdete potřebné informace na http://www.vodniraj.cz/.

 

Bezpečné město

O bezpečnost a pořádek zde kromě státní policie ČR pečuje i městská policie Jihlava.

 

Dostatek obchodů a ubytování

Kromě malých obchodů, obchůdků a provozoven jsou všem obyvatelům k dispozici i velké supermarkety (Coop, Penny market, Lidl, Kaufland, Albert, Tesco) a velké nákupní centrum Citypark. Pro turisty je připraveno kvalitní a cenově dostupné ubytování (Hotely, Apartmány, Penziony..).